LKS Skalniak Kroczyce:KKS Łazowianka Łazy

• autor: Admin, 2013-10-05 20:22

Dnia 05.10.2013.r o 10.30 juniorzy Skalniaka Kroczyce rozegrali mecz ligowy na własnym obiekcie z juniorską drużyną KKS Łazowianka Łazy.
Pierwsze minuty to wyrównana walka oby dwóch zespołów, z lekkim wskazaniem na juniorów z Kroczyc. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po pięknej akcji Jakuba Bojanka i Karola Wasika zakończonej bramka Wasika pięknym strzałem pod poprzeczkę. Gospodarze jednak długo nie cieszyli się prowadzeniem gdyż do wyrównania doprowadził jeden z zawodników Łazowianki. Wszystko wskazywało na to, że Skalniak kontroluje przebieg spotkania, a kolejne bramki wiszą w powietrzu. Tak się jednak nie stało, ponieważ to gracze przyjezdni objęli prowadzenie. Gospodarze starali się odrobić straty i sztuka ta udała się Dawidowi Mrozińskiemu, który wykorzystał fatalny błąd defensywy KKS-u i strzelił bramkę wyrównującą, która jak się okazało, rozwiązała worek z bramkami. Po wyrównaniu Skalniak nieustannie napierał na bramkę przeciwnika co zaowocowało wykorzystaniem prostopadłego podania Karola Wasika przez Dawida Mrozińskiego i było już 3:2. Kolejne trafienie po raz trzeci przypadło Dawidowi Mrozińskiemu, który wykorzystał świetne podanie Szymona Grzesiaka. Wynik do przerwy ustalił Karol Wasik strzałem zza pola karnego.

Druga połowa to nieustanny pressing ze strony gospodarzy i dążenie do podwyższenia wyniku. Po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Karol Wasik. Wynik 6:2 nie satysfakcjonował gospodarzy i dośrodkowanie Szymona Grzesiaka wykorzystał Jakub Bojanek strzelając siódmą bramkę dla Skalniaka w tym spotkaniu. Następne dwie bramki dołożył Mateusz Kondas. Pierwszą bramkę zdobył po błędzie defensywy, natomiast drugą zdobył po genialnym dośrodkowaniu Dawida Mrozińskiego. W między czasie sztab szkoleniowy wprowadził 3 zmiany. Na boisko wszedł Michał Biały, Patryk Wołek i Mateusz Paś. Fenomenalnie czujący się w tym spotkaniu Dawid Mroziński zdobył 4 bramką dla Skalniaka. Chwile po wejściu na boisko, Mateusz Paś po podaniu otrzymanym od Dawida Mrozińskiego strzelił swoją debiutancką bramkę w barwach drużyny z Kroczyc. Warte uwagi jest to, jaką Mateusz Paś pokazał klasę umieszczając piłkę w samo okienko bramki. Chwile potem Mateusz Paś zrewanżował się asystą Dawidowi Mrozińskiemu, który mimo natarczywego ataku obrońców zdołał umieścić piłkę w siatce.

Kolejne spotkanie juniorzy Skalniaka rozegrają w Błedowie 12.10.2013 roku o godzinie 10.30. Będzie to już kolejka rewanżowa. Pierwsze spotkanie w tym sezonie z Tęczą Błędów zawodnicy z Kroczyc wygrali 5:1.

LKS Skalniak Kroczyce: 5xDawid Mroziński, 3xKarol Wasik, 2x Mateusz Kondas, Jakub Bojanek, Mateusz Paś

Skład:
LKS Skalniak Kroczyce: Jakub Podsiadło, Szymon Grzesiak, Piotr Bednarz, Dawid Kolacha, Bartłomiej Zwoliński, Jakub Bojanek, Bartosz Kulesza, Dawid Mroziński, Patryk Kondas, Mateusz Kondas, Karol Wasik.

Zagrali również: Mateusz Paś, Michał Biały, Patryk Wołek