LKS Skalniak Kroczyce:MKS Poręba

• autor: Admin, 2013-09-24 19:47

Dnia 21.09.2013r. o godzinie 10.30 juniorska drużyna Skalniaka pod opieką Macieja Bednarza rozegrała na swoim stadionie jeden z najważniejszych meczy w sezonie z MKS Porębą, która od 16 kolejek ciągnie niesamowitą passę zwycięstw.

Już przed spotkaniem zawodnicy Skalniaka zostali powiadomieni, że jeden z podstawowych zawodników Jakub Bojanek nie może zagrać w meczu z przyczyn formalnych. Gospodarze mieli ochotę na 3 punkty oraz przerwanie wspanialej passy Poręby co uczyniło by ich liderem tabeli. Jednak już na początku spotkania zaskoczeni obrotem sytuacji gospodarze stracili bramkę w 5 minucie i goście wyszli na prowadzenie. Początkowe 10 minut gry należało do gości, lecz gospodarze postanowili nadrabiać straty i po wspaniałej akcji Mateusza Kondasa i Dawida Mrozińskiego padła bramka na 1-1 której autorem był sam Dawid Mroziński. Kilka minut później padła bramka na 1-2 po wspaniale wykonanym wolnym i goście wyszli na prowadzenie. Podopieczni Macieja Bednarza nie poddawali się, zaczęli grac bardziej agresywnie co przyniosło skutki i przed przerwą gospodarze zdołali zremisować. Duży wkład w tej akcji miał Dawid Mroziński który sprytnie ograł przeciwnika po czym celnie dośrodkował wprost na głowę Mateusza Kondasa, a ten skierował piłkę do bramki rywali. Do przerwy utrzymał się remis 2-2.

Gospodarzy nie do końca satysfakcjonował ten wynik, wiec trener postanowił wprowadzić dwóch nowych zawodników którzy mieli dodać sił zespołowi. Jednym z nich był debiutujący w nowym zespole Dawid Nowakowski. Po kilkunastu minutach, niestety Skalniak zaczął przegrywać 2-3, jednak gospodarzy ten gol tylko podrażnił i niedługo potem po celnym podaniu Dawida Mrozińskiego Karol Wasik zdołał zremisować. Do tej pory to Skalniak cały czas musiał gonić wynik, lecz tą raza to gospodarze zdołali strzelić bramkę po której zaczęli prowadzić pierwszy raz w meczu. Po raz kolejny szczęścia spróbował Dawid Mroziński, który popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu, a bramkarz rywali był bez szans. Obrona Skalniaka spisywała się dość dobrze na czele której stał Michał Biały. Do końca spotkania zostały 3 minuty, Skalniak miał ogromną szanse na zwycięstwo, lecz w sporcie wszystko jest możliwe. W te niecałe 3 minuty zawodnicy z Poręby zdołali strzelić 2 bramki co doszczętnie załamało gospodarzy. Trener podjął się jeszcze jednej zmianie wprowadzając na boisko Mateusza Pasia z nadzieja że odmieni on losy meczu.

Mecz zakończył się wynikiem 4-5 i to MKS Poręba zgarnia 3 punkty. Po tym fascynującym spotkaniu drużyna Skalniaka Kroczyce zaliczyła swoją pierwszą porażkę w tym sezonie. Jeśli zawodnicy chcą utrzymać się na czele tabeli muszą wziąć się do roboty.

LKS Skalniak Kroczyce: Patryk Wołek, Dawid Cupiał, Michał Biały, Szymon Grzesiak, Dawid Janeczek, Norbert Domagała, Kornel Jędrusik, Patryk Kondas, Dawid Mroziński, Karol Wasik, Mateusz Kondas.

Zagrali również: Jakub Podsiadło, Dawid Nowakowski, Mateusz Paś.

LKS Skalniak Kroczyce: 2x Dawid Mroziński, Karol Wasik, Mateusz Kondas.

MKS Poręba: ?,?,?,?,?