LKS Skalniak Kroczyce:Tęcza Błędów

• autor: Admin, 2013-09-07 20:52

Dnia 07.09.2014 roku o godzinie 10.30 juniorzy Skalniaka rozegrali swój pierwszy mecz w rozgrywkach ligi juniorów, a ich przeciwnikiem była drużyna Tęczy Błędów.

Goście na mecz przyjechali w mocno okrojonym składzie, bowiem na mecz przyjechali w ośmioosobowej ekipie. Mimo widocznych braków, goście dzielnie walczyli z zawodnikami Skalniaka, jednak to Ci drudzy mieli większe posiadanie piłki, co jednak nie przyczyniło się do objęcia prowadzania. Pierwszy strzał zmierzający w światło bramki gospodarze oddali dopiero w 20 minucie. Okoły 30 minuty pierwszej połowy padła pierwsza bramka, zdobyli ją niespodziewanie goście i dopiero po tym "zimnym prysznicu" juniorzy z Kroczyc, ruszyli do ataku, starając się jak najszybciej odrobić straty. Dopiero w 39 minucie udało się to Patrykowi Kondasowi. Dośrodkowanie z prawej strony, obrońca Tęczy zatrzymał ręka i sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, która została pewnie zamieniona na gola. Kilka sekund później arbiter zakończył pierwsza połowę.

Gra gospodarzy nie napawała optymizmem, gdyż z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji, dlatego już na początku drugiej połowy boisko opuścił Kornel Jędrusik, a w jego miejsce wszedł Bartosz Kulesza. Gra Skalniaka wyglądała coraz lepiej, ale to błędowianie mieli korzystny wynik, który za wszelką cenę chcieli utrzymać do końca spotkania. Sztuka ta jednak im się nie udała, gdyż worek z bramkami otworzył Patryk Kondas, dorzucając drugie trafienie. Kolejne bramki były już formalnością i jedno trafienie zaliczył Karol Wasik oraz dwie bramki Mateusz Kondas i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Kolejne spotkanie juniorzy LKS-u zagrają na wyjeździe, a ich rywalem będą Niwy Brudzowice.

Zagrali również: Kornel Jędrusik, Dawid Pinderak, Mateusz Paś

LKS Skalniak Kroczyce: 2x Patryk Kondas, 2x Mateusz Kondas, Karol Wasik