LKS Skalniak Kroczyce:MKS Poręba

• autor: Admin, 2013-06-02 19:56

25.05.2013 roku młodzi zawodnicy LKS Skalniak Kroczyce rozegrali wyjazdowe spotkanie z liderem tabeli MKS-em Poręba. Mecz w Kroczycach zakończył się gładkim zwycięstwem zawodników z Poręby.

Na mecz do Poręby zawodnicy Skalniaka jechali zdeterminowani. W ich zasięgu było trzecie miejsce w tabeli i jeszcze jeden mecz z teoretycznie słabszym rywalem czyli drużyna KS Giebło, natomiast ich bezpośredni rywal w walce o trzecie miejsce Niwy Brudzowice swój ostatni mecz grały właśnie z niepokonana Porębą.

Pierwsze minuty spotkania zaczęły się nadspodziewanie dobrze dla przyjezdnych. Od samego początku ich akcje przeprowadzane były w okolicach pola karnego MKS-u, a zakańczane były strzałami. Bardzo dobra okazje do strzelenia bramki miał Przemysław Bednarz jednak jego strzał pewnie obronił bramkarz gospodarzy. Akcje Poręby nie były groźne, były to przede wszystkim strzały z dalekiej odległości które jednak nie mogły sprawić zagrożenia. Pierwsza polowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a gra obu zespołów mogła się podobać.

Po zmianie stron gospodarze jak i przyjezdni pokazywali przemyślany futbol i nic nie zapowiadało że któraś z drużyn obejmie prowadzenie i mecz zakończy się remisem. Jednak w pewnym momencie piłkę na lewym skrzydle otrzymał Patryk Kondas i wpadł w pole karne, następnie piłka trafiła pod nogi Janeczka który sprytnym strzałem próbował oszukać bramkarza jednak futbolówka odbiła się od spojenia i spadła wprost pod nogi Jakuba Bojanka a temu pozostało tylko skierować piłkę do „pustaka” co tez uczynił i na stadionie w Porębie zapachniało sensacja. Po stracie bramki trener MKS-u zdecydował się na roszady w składzie wprowadzając miedzy innymi lidera gospodarzy Damiana Adamieckiego. Od tego momentu gra znacznie się zmieniła. Do głosu doszli porębianie a drużyna Skalniaka za wszelka cenę chciała utrzymać prowadzenie. Bezbłędna dotąd obrona przyjezdnych musiała uznać wyższość gracza Poręby który po błędzie defensorów przelobował Wołka. Po wyrównaniu gospodarze rzucili się do szaleńczego ataku, przede wszystkim błyszczał Adamiecki, natomiast graczom z Kroczyc coraz mniej zaczęło wychodzić i ich gra była dużo bardziej chaotyczna niż w pierwszej połowie. Czas mijał, wynik nadal pozostawał bez zmian. Remis w Porębie byłby dla graczy z Kroczyc drobnym krokiem do walki o trzecia lokatę, jednak niepokonana do tej pory Poręba nie mogła dać za wygrana. W końcowych minutach Damian Adamiecki wkręcił piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki i było już po meczu gdyż kilka minut później sędzia zakończył spotkanie.

Kolejne, ostatnie już spotkanie gracze z Kroczyc rozegrają na własnym stadionie a ich rywalem będzie drużyna KS Giebło. Mecz odbędzie się 01.06.2013 roku o godzinie 10.30.

LKS Skalniak Kroczyce: Patryk Wołek, Jakub Windys, Piotr Bednarz, Kamil Marcisz, Michał Biały, Bartosz Kulesza, Szymon Grzesiak, Jakub Bojanek, Patryk Kondas, Dawid Janeczek.

LKS Skalniak Kroczyce: Jakub Bojanek

MKS Poreba: ?, Damian Adamiecki