KS Niwy Brudzowice:LKS Skalniak Kroczyce

• autor: Admin, 2013-05-12 17:27

11 maja 2013 roku juniorski zespól Skalniaka Kroczyce rozegrał ważny mecz z rówieśnikami z Brudzowic. Zwycięstwo gości, czyli juniorów Skalniaka dawało im trzecie miejsce w tabeli ligi juniorów grupy pierwszej.

Niestety początek meczu zaczął się dla nich fatalnie. Już po 40 sekundach Jakub Podsiadło musiał wyciągać piłkę z siatki, gdyż po rzucie rożnym jeden z zawodników gospodarzy skierował ją do bramki. Kolejne minuty pierwszej połowy nie były o wiele lepsze, zawodnicy z Brudzowic dyktowali warunki, przede wszystkim agresywną grą. Graczy z Kroczyc od utraty kolejnych bramek ratował Jakub Podsiadło oraz duże szczęście. Mimo chęci odrobienia jednobramkowej straty, ataki gości były bardzo nieskuteczne i z dużą łatwością rozbijane przez defensywę Brudzowic. Warty odnotowania jest fakt, że pierwszy strzał na bramkę bramkarza z Brudzowic padł w okolicach 20 minuty. Bramkę wyrównującą strzelił Patryk Kondas. Będący w znakomitej formie napastnik Skalniaka trafił do bramki głową po dośrodkowania z rzutu rożnego przez Szymona Grzesiaka.

Druga połowa znacząco się nie zmieniła, jednak goście coraz częściej zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich. Wprowadzony w 43 minucie za kontuzjowanego Jakuba Windysa, Bednarz, po podaniu od Bartosza Kuleszy uderzył w światło bramki jednak świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Mimo że gracze z Kroczyc mieli kilka bardzo dogodnych momentów do strzelenia bramki, nie potrafili ich wykorzystać i mecz zakończył się remisem.

Kolejne spotkanie juniorzy Skalniaka rozegrają przed własną publicznością 18 maja o godzinie 10.30. Ich rywalem będzie zespół Przemszy Siewierz.

LKS Skalniak Kroczyce: Jakub Podsiadło, Jakub Windys, Michał Biały, Kamil Marcisz, Piotr Bednarz, Dawid Cupiał, Patryk Wołek, Dawid Janeczek, Bartosz Kulesza, Patryk Kondas, Szymon Grzesiak

Zagrali również: Przemysław Bednarz

LKS Skalniak Kroczyce: Patryk Kondas